| (KAP, KAI) Lapkrièio 6 d. popieþius Benediktas XVI audiencijoje priëmë Popieþiðkosios mokslø akademijos plenarinio susirinkimo dalyvius ir pasakë jiems kalbà. Lapkrièio 3 d. prasidëjusiame plenariniame susirinkime nagrinëtos mokslinio prognozavimo temos, ypaè numatant þemës drebëjimus, klimato pokyèius ar ligø proverþius. Tarp 80 Popieþiðkosios mokslø akademijos nariø yra 30 Nobelio premijos laureatø. Ne visi Popieþiðkosios mokslø akademijos nariai yra katalikai. Popieþiðkosios mokslø akademijos plenariniai susirinkimai vyksta kas dvejus metus.
Susirinkimo dalyviams Benediktas XVI sakë, kad gamtos mokslai negali pakeisti Apreiðkimo ir duoti iðsamaus atsakymo á radikalius þmogaus klausimus apie gyvenimo ir mirties prasmæ ar galutines vertybes. Pasak jo, krikðèioniðkam tikëjimui nëra neiðvengiamo konflikto tarp tikëjimo ir mokslo paþangos . Krikðèionys tiki, kad Dievas sukûrë þmogø ir apdovanojo já protu. Galima sakyti, kad gamtos ávykiø numatymas, jø kontrolë bei valdymas yra „kûrimo plano dalis“. Anot popieþiaus, þmogus tuo pat metu negali taip „radikaliai pasitikëti“ mokslu bei technika, kad mokslo bei technikos paþanga tikëtøsi viskà paaiðkinti ir patenkinti visus egzistencinius bei dvasinius poreikius.
Pasak popieþiaus, darantiems mokslines prognozes tenka etinë atsakomybë: vengtinos nereikalingà sumaiðtá sukelianèios prognozës, taip pat nedera dël klaidingo nuogàstavimo susilaikyti nuo patikimø teiginiø paskelbimo. Šia prasme mokslininkams tenka svarbus vaidmuo formuojant vieðàjà nuomonæ.
Popieþius pabrëþë, kad su mokslininkø pagalba pasaulis tikisi suprasti svarbius gamtos reiðkiniø padarinius ir ekologines grësmes, taip pat ieðkoti saugiø energijos ðaltiniø. Popieþius pabrëþë, kad Baþnyèiai tenka pareiga priminti, kad mokslo gebëjimas numatyti bûsimà ávykiø raidà niekuomet neturi bûti nukreiptas „prieð þmogaus gyvenimà bei orumà“.
„Baþnyèios þinios“ katalikai.lt |